دسته‌بندی نشده

نکته های مهم در زمان لوله کشی

بوتان حافظ

بهتر است در هنگام لوله کشی از لوله های ۴/۳ استفاده کنید، استفاده از لوله های ۲/۱ مگر در مواردی که متراژ ساختمان کوچک و مسیر لوله کشی کوتاه است توصیه نمی شود زیرا این لوله ها به مرور باعث خرابی پمپ دستگاه می شوند.

در انجام لوله کشی شوفاژ دیواری دقت لازم را داشته باشید تا نیاز به سرویس و تعمیر گی در پی پکیج بکاهید و از خسارت های لوله کشی نامناسب پیش گیری کنید.

• اگر لوله کشی شما به صورت روکار انجام شده است می توانید از داکت کشی استفاده کنید. که زیبایی منزل یا محل کار شما حفظ شود.

• برای بهتر داغ شدن شوفاژ در هنگام لوله کشی از تعداد زانوی کمتری استفاده کنید

• برای لوله کشی رادیاتورها بهتراست آنها را در زیر پنجره قرار دهید تا از تاثیر سرمای خارج از محیط جلوگیری کند، در محاسبه متراژ گرمایش رادیاتور فقط مسیر رفت را حساب کنید.

• هر چه متراژ لوله بیشتر باشد فشار بیشتری بر پمپ پکیج وارد می شود، پس بهتر است از متراژ لوله کمتر استفاده کرد.

نحوه لوله کشی برای پکیج دیواری:

لوله کشی پکیج دیواری شامل دو مرحله لوله کشی آب و لوله کشی گاز است. که هر کدام باید طبق استاندارد و اصول تعیین شده انجام شود. در لوله کشی پکیج مهم ترین مورد انتخاب مسیر مناسب رادیاتور است که با در نظر گرفتن بهترین محل برای کاهش هدر رفتن انرژی را نیز خواهیم داشت.

نحوه لوله کشی برای پکیج دیواری

سیستم لوله کشی با برگشت مستقیم:

در این روش آبی که از دستگاه پخش کننده گرما برمی گردد مستقیم وارد لوله های برگشت می شود و به سمت موتورخانه حرکت می کند. دستگاه پخش کننده حرارت که به موتور خانه نزدیک است طول لوله رفت و برگشت کمتری نسبت به دستگاه های دورتر دارد.

پس نتیجه می گیریم آب در این مدار بیشتر و راحت تر جریان می گیرد. در ساختمان های کوچک سیستم لوله کشی رادیاتورها با روش برگشت مستقیم انجام می شود.

سیستم لوله کشی با برگشت معکوس:

برای دستگاه پخش کننده گرما که افت فشار تقریبا مساوی دارند. لوله کشی با برگشت مستقیم توصیه می شود. در سیستم لوله کشی با برگشت معکوس ، آبی که از دستگاه برمی گردد در جهت آب در لوله های رفت حرکت می کند.

سیستم لوله کشی با برگشت معکوس

تا وقتی که آب به آخرین دستگاه وصل شود و بعد از آن به موتورخانه حرکت می کند. در این روش افت فشار لوله کشی تمام دستگاه ها به دلیل برابر بودن طول لوله های رفت و برگشت مساوی است. سیستم لوله کشی بیشتر خانه ها با این روش انجام می شود.

برای لوله کشی شوفاژ منزل یا محل کار خود و…. می توانید از کارشناسان با تجربه و دوره دیده ما تماس بگیرید. آن ها این کار را برای شما به راحتی ودر زمان کم و با تجهیزات مدرن انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *